/ / Dobitnik nagrade Svjetskog prvenstva u nogometu Alexander Krasnykh

Dobitnica Svjetskog prvenstva u plivanju Aleksandra Krasnykha

Dobitnica Svjetskog prvenstva u 2017. godiniAlexander Krasnykh tek počinje svoju sportsku karijeru, ali već ima iza sebe nagradu najvećih međunarodnih turnira i sudjelovanja na Olimpijskim igrama. Unutar zemlje, sportaš je postao najjači na 200 i 400 m freestyle, osvojivši nacionalna prvenstva za dvije uzastopne godine.

Od prstena do bazena

Nova zvijezda svjetskog plivačkog AleksandraKrasnyh je rođen u Bugulmi, u Tatarstanu, u inteligentnoj obitelji učitelja i geofizike. Sasha je bila bolno dijete, a u dobi od sedam godina roditelji su ga odveli na boksački odjel, gdje je njegov trener postao Marat Kotlubaev. Njegovu prvu nagradu osvojio je Aleksander u boksačkim natjecanjima.

Međutim, uskoro u školi gdje je studirao Crvenu, bio je angažiran u kupalištu, a dječak je počeo kombinirati prsten s bazenom. Prvi mentor Aleksandra bio je Lilija Anatolievna Smirnova.

Aleksandar Crveneći plivaju

Za četvrti razred da kombiniraju takve različite vrstesportovi su postali neugodni, posebno zato što nismo morali zaboraviti na naše studije. Alexander je napravio izbor u korist plivanja i nije izgubio. Nakon što je dostigao određenu razinu u svom razvoju, preselio se u skupinu Sergeju Kuznetsovu, koji ga je učinio međunarodnim sportašem.

Mladi doba

Do 2013. godine, napredak Aleksandra Redsa u Zagrebuplivanje je vidljivo na nacionalnoj razini, a tatarski sportaš počeo se zvati ruskom reprezentacijom. Do tog je trenutka odlučio o njegovim željama i specijalizaciji za sport, zaustavljajući se na srednjim udaljenostima u slobodnom stilu. Krunska disciplina je bila dvjestogodišnja.

olimpijada plivanje Alexander Krasnykh

Prva međunarodna pobjeda je Alexander Krasnykh,plivanje za koju je postao posao, osvojio na juniorskoj razini, osvajajući srebro na Europskom prvenstvu 2013. godine. Zatim je bio ispred britanskog Jamesa Guya, s kojim se neće morati natjecati u budućnosti.

Osvaja odrasla osoba

Do 2014. godine Krasnykh Alexander Vladimirovich već jepostao je članom nacionalnog plivačkog tima i otišao na svoj prvi turnir za odrasle, koji je bio Europski prvenstvo. Kao član tima, postao je srebrni medalist kontinentalnog prvenstva u 4 x 200 metara freestyle releju.

Iste je godine Alexander branio čast zemljeSvjetsko prvenstvo u kratkom tečaju. Međutim, ovaj put njegovo sudjelovanje bilo je ograničeno samo na preliminarne utrke, što je očito nezadovoljno mladim sportašem. Ipak, to ga nije spriječilo da dobije zasluženu brončanu nagradu.

Do 2015. došlo je do primjetne superiornosti.Alexandra Krasnykh u srednjoj slobodnoj vožnji. U prvenstvu Rusije osvojio je pobjedu od 200 metara i ponovio ovo postignuće na manje poznatim 400 metara.

Unatoč prisustvu snažnog natjecatelja u Zagrebu,lice Danile Izotov, Krasnykh ponavlja "zlatnu" dvostruku iduću godinu, postajući četverostruki prvak zemlje. Tako je odabran za sudjelovanje na glavnom turniru u četiri godine, koji će se održati u Riou 2016. godine.

Neuspjesi i pobjede

Za člana ruske nacionalne kupače AlexanderKmera Olimpijada nije najuspješniji početak. Nije se mogao kvalificirati za 400 m freestyle finale, uzimajući posljednje 15. mjesto. Rezultati na omiljenoj udaljenosti od 200 metara bili su uspješniji, ali ovdje je ostao izvan prvih tri, uzimajući osmo mjesto.

Alexander se uspio složiti u prvenstvuSvjetsko prvenstvo u plivanju, koje se dogodilo četiri mjeseca nakon Olimpijskih igara. Osvojio je dvije pojedinačne nagrade i vodio mušku ekipu na pobjedu u reljefu od 4 x 200 metara.

Vrhunac Redova došao je 2017. godine. Na Svjetskom prvenstvu u vodenim sportovima postavio je osobni rekord u finalu natjecanja na udaljenosti od 200 metara. Sportaš iz Bugulme izgubio je samo Sun Yan i Townley Haas, osvojivši brončanu medalju.

Krasnykh Alexander Vladimirovich

Valja napomenuti da je uspio doći ispred svog dugogodišnjeg suparnika i 2015. svjetskog prvaka Jamesa Guyja.

Sada Aleksandar ima samo dvadeset i dvije godine, a spreman je za nove sportske pothvate i uspješnu izvedbu na sljedećoj Olimpijadi.