/ / Manuel Pellegrini i njegova trenerska karijera

Manuel Pellegrini i njegova trenerska karijera

Manuel Pellegrini je čovjek kojiDanas je glavni trener jednog od najpoznatijih engleskih klubova. Pod njegovim je vodstvom Manchester City sada služio. I napominje, ostvaruje dobar napredak. Uostalom, ovaj je čovjek drugi američki trener o broju pobjeda u prvenstvu Španjolske. Prvi je bio Vanderlej Luchemburggo.

Manuel Pellegrini

Rana karijera

Zanimljivo je da je započeo Manuel PellegriniKarijera igrača u "Universidad de Chile" i ostala tamo nakon što je odlučio prestati biti nogometni nogometni teren. Ali nemojte misliti da se to dogodilo vrlo brzo. Uopće ne, za ovaj klub Manuel Pellegrini odigrao je 451 mečeva (cijela karijera igrača). Od 1973. do 1986. bio je zainteresiraniji za svoj klub. Istina, za to vrijeme nije osvojio više golova - bilo je samo 12. Međutim, njegov položaj (središnji dio) nije to sugerirao.

Manuel Pellegrini Manchester City

Aktivnosti treniranja

Manuel Louis Pellegrini je živi primjer kakoda se dobar fielder može pretvoriti u veliki trener i edukator. Nakon završetka svoje nogometne karijere promijenio je svoje aktivnosti, ali je ostao u bivšem klubu. Ali odmah nije uspio. Pellegrini je bio jedan od najomiljenijih igrača za ljubitelje Čileanskog sveučilišta, no osjećaje navijača nestao su nakon što je pod njegovim vodstvom klub upravo letio u drugu diviziju. Nije ispunila očekivanja. Bio je to i veliki udarac za njega, pa je napustio svoj položaj i preselio se najprije u FC "Palestino", a zatim na "About Higgins".

Općenito, trener je promijenio mnogo klubova. Pored ovih tri, vodio je čileansku reprezentaciju već neko vrijeme (mlađi od dvadeset godina), zatim Universidad Catolica, a nakon njega Palestino. Godine 2000. bio je na mjestu trenera LDU Quito, a potom je vodio San Lorenzo i River Plate. Tada je Manuel Pellegrini preselio u Španjolsku, gdje je bio prvi izbornik Villarreala (gdje je ostao dugo, pet godina), zatim Real Madrid, a zatim Malaga. Konačno, u 2013, bio je na čelu Manuel Pellegrini "Manchester City".

Manuel Louis Pellegrini

postignuća

Uvijek je zanimljivo govoriti o sportu.postignuća jedne ili druge izuzetne osobnosti. Pa, Pellegrini je promijenio nekoliko klubova u svom životu i gotovo svatko od njih postigao je uspjeh. Usput, kao igrač, također je postigao neke rezultate. Na primjer, on je pobjednik Ligilla (dvostruki, 1976. i 1980.), kao i pobjednik Čileanskog kupa.

Pa, kao trener, primio je Pellerginimnogo više nagrađivanja. Uz "Universidad", unatoč činjenici da je spustio klub na nižu razinu, postao je pobjednik 2. divizije. Sa FC "Katolički" osvojio je konačni krug Čile, osvojio Inter-American Cup i osvojio "Ligilla" (dvaput). Tim "LDU Quito" doveo je do pobjede na Ekvadoru. "San Lorenzo" pod njegovim vodstvom postao je prvak Argentine i pobjednik Mersokur kupa. S Villarealcom Pellegrini je uspio postići najviše pobjeda - Intertoto Cup i polufinale Lige prvaka kako bi izašli i dobili srebro (a zatim broncu) na prvenstvu Španjolske. Uz ManSiti osvojio je prvenstvo Engleske i osvojio Kup nogometne lige. Jedina stvar s Madridom "Real" nije uspjela postići ništa. Ali općenito, puno uspjeha, kao što možete vidjeti.