/ / Alan Pardew: priča o jednom engleskom treneru

Alan Purdy se odnosi na generaciju treneračije srce posve pripada engleskoj Premier ligi. Ovdje se igrao kao igrač, postao ugledni kao trener i nije mogao ni razmišljati o razmjeni Foggy Albiona za drugu ligu. Pardew je veteran engleskog odjela za treniranje, međutim, čini se da upravo sada, u 56 godina, menadžer je na vrhuncu svoje uniforme.

Karijera igrača

Kao nogometaš pamti Alan PardewEngleski javnost u ulozi igrača triju klubova: Crystal Palace, Charlton Athletic i Barnet. Igrao je uglavnom na poziciji obrambenog veznika, au svakoj od triju timova bio je jedan od lidera središta polja.

Alan Pardue

U nogometnoj biografiji Purdy nije bilo vrhunskih klubova koji tvrde da su najviša mjesta, tako da ne čudi da je engleski igrač imao samo naslov finalista iz Engleskog kupa 1990. godine.

Aktivnosti treniranja

Prvo iskustvo u ulozi menadžera Alana Pardua primilo je,kao mentor "čitanja". Na čelu "Royals" proveo je četiri godišnja doba, dobro se utvrdio i dobio ponudu za glavu West Hama, doživljavajući drugu generacijsku smjenu.

Sljedeće tri godine postale su u određenoj mjeridefiniranje za mladog mentora "Čekići". U drugom pokušaju, West Hamu se vratio u Premier ligu, a godinu dana kasnije, s timom je stigao do FA kupa. Tada je dvoboj na Milleniumu protiv Liverpoola završio u izjednačavanju, a u kaznenom udaru, sreća se okrenula od vijenaca. U ljeto 2006. Alan je napustio London.

Alan Pardew - trener Newcastlea

Prolaz kroz Southampton Purdy bio je"Newcastle", koji je potpisao ugovor za pet i pol godina. Na početku novog desetljeća magpije nisu mogle intervenirati u raspodjeli mjesta u Ligi prvaka, no bili su solidni srednji seljaci u Premier ligi. Engleski stručnjak započeo je senzacionalno pobjedom nad Liverpoolom, ali sredinom jeseni njegov tim je pokazao prilično osrednji nogomet. Kao rezultat toga, sezona momčadi iz istog grada završila je na 12. mjestu. Nogomet ove razine "Newcastle" je pokazao tijekom svih pet godina, tijekom kojih je tim vodio Alan Purde. Samo sezona 2011/2012. Izdvaja, kada je klub zauzeo peto mjesto na Engleskoj prvenstvu, dajući pravo predstavljanja zemlje u grupnom krugu Europske lige.

Alan Purdy trener

U sezoni 2015/2016 Purdy je vodio negdjenative to "Crystal Palace". Prema rezultatima prvenstva, momčad je zauzela petnaesti mjesto, ali bila je blizu senzacija, koja je bila u finalu FA kupa. Pardew je izgubio odlučnu bitku "Manchester Uniteda", koja je, s obzirom na loše rezultate u nacionalnom prvenstvu, prisilila šefove "Palače" da sudjeluju u treningu.