/ Nepobjediv ruski boksač Rajab Butaev

Nepobjediv ruski boksač Rajab Butaev

Velik broj ruskih boksača, nekivrijeme zvučnika u amaterskim natjecanjima, s vremenom, prelaze u profesionalnu ligu, gdje i postižu uspjeh. Među njima je i Rajab Butaev - prvak 2013. Summer Universiade, koji se već dvije godine izvodi na profesionalnim prstenima i za to vrijeme nikad nije bio poražen.

Prvi koraci amater

Butaev Rajab Yusupovich rođen je 15. prosinca 1993. godinegodina u gradu Salsk, Rostov regiji. Od djetinjstva, njegovi su roditelji u njemu uticali ljubav prema sportu, pa čak i u školskoj dobi, ruski je počeo ići u sportski dio boksa. Treneri su odmah vidjeli Rajabov talent - brzi boksač s borbenim karakterom i ustrajnošću dali su više nade za svjetliju budućnost. Kao rezultat toga, Butaev je više puta sudjelovao na natjecanjima mladih, gdje je bio među najboljim sportašima na turniru.

Put do uspjeha

Prvo veliko natjecanje u kojem Butaev Rajabsudjelovao je, postao junior middleweight prvenstvo u Rusiji. Nakon što je samopouzdano prošao kroz cijelu mrežu turnira i postao prvak zemlje, ruski je bio uključen u reprezentaciju za nadolazeće Europsko prvenstvo. Na svom prvom međunarodnom prvenstvu, Rajab je još jednom pokazao svoj talent, također uzimajući zlatnu medalju.

Rajab Butaev

Godinu dana kasnije, Butaev je debitirao i odrasla osobarazina, najavljena na ruskom boksu u kategoriji prosječne težine do 64 kg. Tada je boksač bio u mogućnosti da se uvjerljivo približi konačnoj, gdje je, u gorčoj borbi, izgubio od Novosibirskog sportaša Armen Zakaryana, koji je upravo započeo karijeru. Ipak, potencijal sportaša, s obzirom na njegovu mladu dob, karakter i juniorski uspjeh, omogućio mu je da postane jedan od kandidata za putovanje na 2013 Summer Universiade u Kazanu.

Rajab Butaev se približio takvom važnom turnirukao što je konfigurirano i spremno za borbu. Ruski je počeo poduzeti prve korake na turniru u finalu 1/16 - osvojio je azerbajdžanski sportaš Gaibatulla Gadzhialiyev kao natjecatelja koji nije ostao s jednim prilikama za "majstor" prstena. U četvrtfinalu, Sanjarbek Rakhmanov iz Uzbekistana bio je među onima koji su pobijedili Rajab. Unatoč uvjerenoj pobjedi protivnika na prethodnom stadiju nad tehničkim meksičkim boksačem, ruski bogatyr također nije imao ozbiljnih problema u dvoboju s Rakhmanovom, postajući jedan od glavnih kandidata za "zlato" Universiade.

Prvak Rajab Butaev

U polufinalu je Butaev shvatio bez problemaUkrajinski Denis Berinchik, au finalu je pokazao veliku tehniku, ostavljajući šansu armenskom sportašu Arthuru Kiradjianu. Zahvaljujući ovoj pobjedi, Rajab je donio novu medalju najvišeg dostojanstva u prase prve ruske reprezentacije, a također postao vrlo popularan iu svojoj domovini i inozemstvu.

Idite na "pro"

U 2014. godini Rajab Butaev, šampion Universiade,odlučio razviti osobni uspjeh i uzeti "zlato" u ruskom boksu prvenstva. Bogato iskustvo i neprestani nastojanja za razvoj omogućili su 21-godišnjem sportašu da pouzdano doda još jednu osobnu nagradu svojoj prasilnoj banci. Godinu dana kasnije, Rajab se ponovno proglasio na državnom prvenstvu i bio je glavni favorit, lako došao do konačne. Ali Andrei Zamkova, pobijedio godinu dana ranije u finalnoj bitci prvenstva, nije dopustio da Rostov sportaš uspije ovaj put.

Butaev Rajab Yusupovich

Nakon borbe, Rajab Butaev zajedno s brojnim stručnjacima nazvao je odluku sudaca nepravednim, au studenom 2015. potpisao je ugovor s američkom promotivnom tvrtkom. Borite se na promocije, a time se prebacite u kategoriju profesionalnog boksa.

Stručna karijera

Svjetski debi profesionalaca za Rajabodržan je u ožujku 2016. godine. Suprotstavnik Rusa napravio je američki Robert Siyam, koji nije mogao izdržati čak 80 sekundi u borbi protiv Butaeva. Već početkom druge minute debitant iz Rusije poslao je protivnika na nokaut. Tri tjedna kasnije, održana je druga borba sportaša - drugi Amerikanac igrao ulogu svog kolegu - Tajna Sadler. I opet borba nije došla do drugog kruga - nakon minute i pol Rajab je postao pobjednik, zahvaljujući tehničkom nokautu.

Butaev Rajab

Razvijanje zemalja koje predstavljaju konkurencijeRusi, promotori su uspjeli u trećoj borbi - u listopadu 2016., dominikanac boksač Jonathan Batista ušao je u ring s Butaevom, ali nije mogao završiti borbu. U drugoj minuti četvrtog kruga, Rajab je srušio svog protivnika, slaveći treću Victoria u nizu. Konačna finalna borba za ruski sportaš bila je susret s mađarskim Gaborom Gorbichom, koji je završen pobjedom Rajab odlukom sudaca. Ovaj uspjeh dopušta Batuevu da postane prvak Sjeverne Amerike prema NABF verziji u prvoj srednjoj težini, a boksač se ne namjerava zaustaviti tamo.

Osobni život

Na osobnom životu talentiranog boksača dugo vremenapraktički ništa nije bilo poznato. Ali 2016. godine vijesti o vjenčanju ruskog sportaša podrhtavale su po cijeloj zemlji. 28. kolovoza Rajab Butaev se angažirao svojoj voljenoj Madini. Sretan par tek počinje živjeti zajedno i još nema djece. Unatoč takvom teškom sportu kao i boksa, supruga podržava supružnika na svim natjecanjima, ali Madina više ne želi sami se boriti.