/ / Sastav "Što je suosjećanje i milosrđe"

Sastav "Što je suosjećanje i milosrđe"

U suvremenom društvu takvi pojmovikao suosjećanje, milosrđe, suosjećanje praktički su izgubili i njihovu važnost i njihovu upotrebu od strane ljudi u svakodnevnom životu. Esej "Što je suosjećanje?" Uključeno je u gotovo bilo koji školski nastavni plan. U djece, učitelji žele pronaći zrnce tih složenih, ali svijetlih i neophodnih osjećaja na svijetu.

Filozofija suosjećanja

Što je suosjećanje i suosjećanje? Zašto su ti koncepti nužni u ljudskom svijetu? Stvar je da svaka osoba ovisi o ljudima oko sebe. Bilo je to prijatelj, brat ili stranac, koji je hodao uz isti put s njim. Dugo je dokazano da osoba bez društva ne može živjeti. On ne tolerira izolaciju, bez obzira koliko je privukao ovu ideju. Zašto je to? Čini se da je idealan život u nekom otuđenom mjestu, gdje nema buke, bez dosadnih susjeda, nema ništa.

Što je suosjećanje?
Što je suosjećanje? Definicija se može izraziti kroz situaciju: sama osoba, na primjer, slomit će ruku. I oko nitko. Nitko neće pomoći, a on sam ne može pružiti prvu medicinsku pomoć ili poduzeti potrebne mjere za liječenje ruku. U okrugu nema osobe koja će pokazati milost i pružiti pomoćnu ruku. Na temelju gornjeg primjera možemo reći da svatko od nas ovisi o drugom. Mi smo jedan sustav, s jednim segmentom koji pada iz nje, postoji ogroman neuspjeh, čak i ako ga ne primijetimo.

Kada dijete piše esej "Milost isuosjećajnost ", on će prije svega odlučiti spomenuti međusobnu pomoć ljudi. Od najranijeg djetinjstva znamo da je nemoguće živjeti bez roditelja, a bez liječnika je nemoguće oporaviti se. Ovo je jednostavna filozofija o nepovredivosti sustava ljudskog društva, koji se, nažalost, ne mijenja u našem danu, a ne s boljom brzinom. I sami uništimo.

što je suosjećanje

Što se događa?

Što je suosjećanje?"Ne isključuje pojam" misanthropy ", jer je zbog toga fenomen suosjećanja kod ljudi ne ostaje. Svaka osoba smatra da je dužna zatvoriti se od drugih i ne obraćati pažnju na ono što se događa uokolo. Propaganda ovog fenomena aktivno je na Internetu. Ljudi, bez da to shvaćaju, postaju zatvoreni i kruti, uzimajući ovo za normalno ponašanje.

Ljubav i suosjećanje u antici

Drevni povjesničari su nam rekli da Pitagorakupili ribu od lokalnih ribara i bacali ih natrag u more. Ljudi su ga se smijali, ali on je tvrdio da spašavanjem ribe s mreža, tako spašava ljude od ropstva. Doista, sve žive stvari povezane su snažnim temama uzročnosti: svaka od naših akcija, poput cvatećeg odjeka, probija se kroz svemir, uzrokujući ove ili druge posljedice.

što je sažaljenje i suosjećanje

Što je sažaljenje i suosjećanje u našem društvu?

"Šteta je naše blago", napisao je Fedor.Mikhailovich Dostojevski. Uostalom, ako se ljudi prestanu osjećati žaljenje zbog slabe i potrebne pomoći, onda će svijet oko nas jednostavno postati ustajao, izmoren, izmoren i sterilan. Pomoć, udobnost, podrška - i svijet će postati malo ljubazniji.

Ali, nažalost, u sadašnje vrijeme, sažaljenje isuosjećanje za mnoge ne znači ništa. Osoba je tako sebična, samocentralna, da je šteta izvan svoga razumijevanja. Takva će osoba mirno gledati patnje druge osobe, neće pružiti pomoć, proći će. "Ne sa mnom, i to je u redu", "Moja koliba s rubom" - to su njegovi moto za život.

što je suosjećanje i suosjećanje

Duhovno, naše društvo je pokvareno na zemlju. Ne znamo kako suosjećati, brinuti se za voljene osobe, ne znamo kako oprostiti. Ali tugu nije uopće naš posao.

Žrtvovati se za druge, zaista,nisu svi spremni. Samo istinska ljubazna i milosrdna osoba može pokazati sažaljenje i pružiti pomoćnu ruku. Ljubav prema bližnjemu i milosrđu glavni su problemi koji utječu na mnoge poznate pisane u svojim djelima.

Suosjećajnost u literaturi

U eseju "Što je suosjećanje?", Koji studenti pišu u nastavi iz literature, trebaju sadržavati primjere priča, romana u kojima je opisan.

Dakle, u Andrejevoj priči "Kusaka" dvasuprotnih početaka. Prvi od njih - ljudi koji su tukli zalutali pas, bacali su kamenje, smijali se i odvezli do ludila. Kusaka se sada boji ljudi koji nemaju kap zaloga. Drugi je obitelj koja je skrivala ogorčeni pas. Ljudi su vidjeli neko lijepo srce iza čeznutljivog lica i pružilo životinju nadu da nisu svi ljudi izgubili sažaljenje. Kusak se može uzeti kao osnova za pisanje dobrog sastava. Ljubaznost i suosjećanje u njemu se otkrivaju u najvećoj mjeri. U priči, autor nam pokazuje što bi trebalo biti. Ova obitelj je utvrda čovječanstva i ljubaznosti. Što je suosjećanje? Definicija je iza linija koja opisuju čin velikodušnih ljudi prema psu.

skladajući milosrđe i suosjećanje

Milost u književnosti

A. Vladimirov priča priču o svom junaku. Pastir Nikolaj Savushkina imao je bolesnu kćer. Bila je veoma bolesna za treću godinu i doživjela je bol u njezinu tijelu. Jednom, kad je vidio antilop na stepi, Savushkin je shvatio da je to njegova jedina šansa da pomogne svojoj kćeri, jer možete napraviti štedljivu medicinu iz rogova antilope. Savuškin s pištoljem odlučuje otići u dell u potrazi za zvijerom, ali ga lov nije donio željenom plijenom, jer je Savushkin vidio svoju djecu kraj antilope. Pastir nije mogao pucati, jer je shvatio da je za antilop ovaj kubac tako bliski i dragi kao njegova kći. Nije mogao ubiti roditelja i ostaviti dijete da propadne u ovom okrutnom svijetu.

Milosrđe je jedan od najvažnijih obećanja.opstanak čovječanstva kao vrste. Ali da se takav visoki osjećaj dade, nažalost, ne svi. Ljubaznost duše, sažaljenja i suosjećanja položeni su u osobi od djetinjstva, uključujući i osobni primjer roditelja. Formiranje tih osobina također je pod utjecajem društva, okolnih ljudi i prijatelja.

Što je suosjećanje? Zaključak pisanja, koji će se temeljiti na priči Andrejeva ili priču o Vladimirovu, pomoći će pronaći odgovor na to pitanje.

Što da radim?

To je legitimno pitanje: "Što učiniti?". Nakon što smo izgubili suosjećanje i suosjećanje, ne možemo postojati. Biti usamljenik u suvremenom društvu nemoguće je, jer smo usmjereni na miran život, a ne na okrutan opstanak.

Pisanje: "Što je suosjećanje?"Nastala u školskom programu nije slučajna. Djeca donose glavne osobine: biti ljubazni, milosrdni, pomoći svom bližnjemu, ne biti ravnodušni prema onome što se događa. U svom srcu obrađuju odbojnost prema tvrdoći i usamljenosti. Svaka osoba od djetinjstva treba osjećati dio velikog mehanizma koji će prestati raditi ako barem jedan dio ne uspije.

što je definicija suosjećanja

zaključak

Što je suosjećanje? Razmišljanje o ovoj temi trebalo bi otkriti duboko značenje najvažnijeg osjećaja za pisca i čitatelja. Ovo razmišljanje treba doći iz srca temeljeno na životnom i čitanju iskustva. Nema smisla u mehaničkom prepisivanju tuđih misli. Zato nećemo naučiti osjećati, suosjećati, žaliti. Sjeti se da jednom kad smo prošli ravnodušno, ne radimo ništa dobro. Uostalom, jednom u teškom trenutku, oni također neće pokazivati ​​suosjećanje.

Milost treba biti u svima. Ne samo našim četveronožnim prijateljima, jer su bespomoćni u podrijetlu, ali i prema ljudima oko nas. Bez milosti i suosjećanja, osuđeni smo da se pretvaramo u dvije noge grabežljive životinje.

Pročitajte više: