/ / Čestitke na diplomanata - sjećanje na život

Čestitke na diplomanata - sjećanje na životni vijek

Radio sam kao organizator dugi niz godina.tako da znam dobro da je kraj školske godine u dobrim školama za učitelje vrlo teško. Uz jedinstveno državno ispitivanje, priprema mase dokumenata, rješenje organizacijskih i stručnih pitanja, često se moraju razmišljati o tome kako provesti promo večer.

Znam iz iskustva da pitanje kako doći do izvornih pozdrava maturanata u školi traži puno vremena i živaca od učitelja. Pokušat ću podijeliti svoje iskustvo.

Tijekom godina dolazim do ideje da čestitamdiplomanti mogu učiniti ... na predlošku. To ne znači da svake godine sve ide na isti način. Samo opća shema praznika ostala je nepromijenjena u mojoj srednjoj školi. Bila je to shema koja je prisilila studente i druge studente da se vesele kad će doći časni trenutak, kakve su se čestitke pripremale za diplomante ove godine?

Tradicionalna u našoj srednjoj školi bila je novina "Djetinjstvo"moje ... " Prikupili smo dječje fotografije naših školskih učenika, izradili ih za smiješne kvartre, komentirajući parcelu. Takav novinar nikada nije visio duže od 2-3 dana: doslovno je demontiran za pamćenje. Mogućnost gledanja mojih kolegama iz razreda kao djeteta imala je veliko zadovoljstvo cijeloj školi.

Drugi tradicionalni trenutak koji smo uvijekkoristi, priprema čestitke diplomanata - komične medalje i diplome. Nominacije su se mijenjale svake godine. Smatrala sam da je posebno važno spomenuti one dečki koji se danas nazivaju autsajderi. Znamo da čak i najskromnija i neupadljiva osoba ima mnoge prednosti. Tako smo ih pokušali slaviti komičnim diplomama i medaljama.

Tako je jedan od naših učenika, s teškoćama na snaziIz raznih razloga, priopćio je sa svojim kolegama i dobio medalju "Za najdublji lik". Čovjek je s radošću procvjetao, a kolege praktičari konačno su se obratili pozornost na njega. Usput, kasnije sam saznao da je od tog dana njegovo približavanje s kolegama, a danas, 8 godina kasnije, dečki nastavljaju blisko komunicirati. Sada obitelji.

Sljedeća tradicija, odakle nikada nismoodbio, priprema čestitke diplomanata, - predviđanja njihove budućnosti. Svake se godine izvodi drugačije. Ponekad je "ciganin" jednostavno došao, ponekad se pitao na tratinčicu ili vidio "proročke snove". Glavna stvar u takvim čestitkama je pozitivan stav školske djece za budućnost.

Dječak koji je dobro upućen u matematiku, mipredvidio karijeru "Doktor Ekumenskih znanosti", prva ljepota škole predvidjela je karijeru "Miss Planet". Apsolutno svaki diplomant (čak i kad je bilo 78 u jednoj od tema) primilo je takvo predviđanje. I znam sigurno da ih mnogi od njih drže do sada. Baš kao dobar podsjetnik na školu.

Moj najdraži trenutak Last SchoolPoziv je bio uzajamni pozdravi na maturanti razreda 11. i maturanti osnovne škole. Pjesme za takve čestitke sastavljale su učenici srednjih škola. Pozivajući djecu po imenu, prepoznali su svoje pravo da se nađu u srednjoj školi, pružaju im "simbole" kontinuiteta u životu škole.

Tako je Artem, koji se nekoliko godina rugaoovisnost o sjemenkama, predala je paket s njima trećeg razreda nestašnog dječaka, a "Botan" predao je svoje kolege naočale svojim mlađim kolegama. Nogometni igrači prolazili su loptom svojim autogramima, modnim ženama - pretjeranim ružima i trostrukim posudama od parfema. Isprva smo mislili da je teško razumjeti čestitke na maturanama osnovne škole, ali vrijeme je pokazalo da smo bili u krivu: oni sve dobro razumiju i veseli se "prijenosu moći".

Biti uključen u pripremu čestitki na diplomanata,nikada nismo zaboravili na učitelje čije su djeca diplomirala iz škole. Obično na maturalnoj zabavi, predstavili smo roditelje s "potvrđenjima učitelja časti". Među ispitanicima navodili su "strpljenje", "hrabrost", "poznavanje svih subjekata", itd. Ti se predmeti također mijenjaju jednom godišnje.

Naravno, kako na Promu tako i na liniji,posvećen Last Bellu, pjevali smo pjesme vlastitog sastava o učiteljima, predmetima, studentima. Čitamo pjesme, plesali, pušteni baloni i bijeli golubovi u nebo. Jednom riječju, pokušali smo sve učiniti kako bi se naša djeca sjećala osjećaja radosti posljednjeg školskog odmora za ostatak života.

Pročitajte više: